Belingem šokirao Barselonu: Prva pobeda Reala ikada u El Klasiku golom u nadoknadi vremena 1Foto: AP/Joan Monfort

U najvećoj utakmici španskog fudbala Real je u gostima savladao prvaka Barselonu s 2:1, a meč dva najljuća rivala je prvi put igran na Monžuiku.

Domaćin je poveo preko Nemca turskog porekla Ilkaja Gindogana u 5. minutu. To je drugi najraniji Barselonin pogodak u derbiju u ovom veku.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Englez Džud Belingem, nova Realova zvezda i novi ljubimac njegovih navijača. Izjednačio je u 68. minutu, a pobedonosni pogodak je dao u 71. sekundi nadoknade vremena. Prvi put u istoriji međusobnih okršaka madridski velikan dolazi do pobede na taj način.

Real je poslednji put pobedio u Barseloni kada je gubio na poluvremenu 1965. Belingem je prvi igrač „kraljevskog kluba“ dvostruki strelac u Barseloni posle 1947.