Borjan kao glineni golub u Limasolu: Aris Slovanu dao pola tuceta golova, Jovičić odveo LASK u Ligu Evrope 1Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu

U revanšu plej-ofa za fudbalsku Ligu Evrope Aris u Limasolu ne samo da je nadoknadio „minus“ iz Bratislave nego je Slovanovom golmanu Milanu Borjanu dao šest golova – 6:2.

Gosti nisu popravili utisak ni po ulasku napadača Aleksandra Čavrića u igru u 58. minutu.

U timu prvaka Kipra nekadašnji Partizanov bek Slobodan Urošević je dobio šansu od 70. minuta, a Veljko Nikolić, koji je s Borjanom bio saigrač u Zvezdi, nije se našao ni na klupi.

Sparta je u Pragu bila nadahnuta protiv zagrebačkog Dinama, a njen gradski rival Slavija je preživela u Poljskoj golom u završnici utakmice protiv ukrajinske Zorje, koju je u prvom meču vodio Nenad Lalatović, a pošto je u međuvremenu smenjen, prepustio je klupu hrvatskom treneru Mladenu Bartuloviću.

Pod Bijelim brijegom u Mostaru Zrinjski je poravnao skor u duelima s auastrijskim LASK-om iz Bilbijinog penala, ali je Branko Jovičić, nekadašnja Zvezdina radilica, pogotkom sprečio da revanš ode u produžetke.