Čajetinski košarkaši porazili Užičane u komšijskom derbiju 1Foto: KK Sloboda Užice/ Fejsbuk

Košarkaši užičke Slobode su, na svom terenu, poraženi od čajetinske ekipe Zlatibora – Gold gondole, rezultatom 81:88.

Veoma posećeni komšijski derbi igrao se u okviru četvrtog kola Košarkaške lige Srbije u užičkoj dvorani Veliki park.

Prva četvrtina je završena izjednačeno (18:18), poluvreme sa 15 koševa prednosti gostiju (34:49), nakon trećeg dela, takođe, vodili su iskusni Čajetinci (57:66) koji su završili meč sa prednošću od sedam koševa (81:88).

U pobedničkim timu najuspešniji su bili Brano Đukanović sa 19, Nemanja Protić sa 18 i Filip Đuran sa 14 koševa.

Među Užičanima su najefikasniji bili Aleksa Ilić koji je ubacio 22 koša, potom Nemanja Kapetanović sa 17 i Đorđe Božić sa tri pogotka manje.

U narednim kolu, 22. oktobra, užički košarkaši igraće u Kraljevu sa ekipom Sloge.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.