![Častan oproštaj: Zvezda pobedom završila učešće u Ligi šampiona 1 Častan oproštaj: Zvezda pobedom završila učešće u Ligi šampiona 1](https://www.danas.rs/wp-content/uploads/2025/01/young-boys-zvezda-1844-e1738183855287-1000x560.jpg)
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u poslednjem kolu prve faze Lige šampiona u gostima Jang bojs rezultatom 1:0.
Jedini strelac na utakmici bio je Gelor Kanga u 69. minutu.
Crvena zvezda je bila bolji rival i zasluženo je stigla do tri boda.
Pritiskali su izabranici Vladana Milojevića protivnika od samog početka utakmice i nagrada je stigla u vidu prelepog gola vremešnog Gabonca u poslednjoj trećini utakmice.
Prvu šansu imali su domaći u 20. minutu, ali je udarac Malesa lako odbranio golman Ivan Guteša.
Četiri minuta kasnije je Silas imao veliku šansu, ali je promašio iz izgledne šanse.
Pred kraj prvog poluvremena, Mirko Ivanić je imao lepu priliku, ali je udarac glavom završio u rukama golamana Kelera.
Početkom drugog poluvremena Andrija Maksimović je mogao da dovede svoj tim u vođstvo, ali je šut završio pored gola.
Ipak, ono što nije uspeo Maksimović, učinio je Kanga.
Seol je lepo pobegao po levom boku i vratio povratnu po zemlji Kangi, a ovaj je maestralnim udarcem sa dvadesetak metara matirao nemoćnog Kelera.
Do kraja meča videli smo još dve prilike na utakmici, ali su Monteiro i Iten šutirali daleko od gola Guteše.
Na kraju, Zvezda je ove sezone u Ligi šampiona zabeležila dva trijumfa: kod kuće su pobedili Štutgart rezultatom 5:1, a večeras Jang bojs rezultatom 1:0.
Inače, ovo je prva pobeda srpskih klubova u gostima u grupnoj fazi elitnog takmičenja.
Crvena zvezda je na kraju sa šest osvojenih bodova zauzela 29. mesto od 36 ekipe.
Jang bojs – Crvena zvezda – 0:1 (0:0)
Stadion: Vankdorf.
Sudija: Umut Meler (Turska)
Strelci: Kanga 69.
Crvena zvezda: Guteša – Mimović, Điga, Drkušić, Seol – Krunić, Elšnik – Silas, Ivanić, Maksimović – Endiaje.
Jang Bojs: Keler – Blum, Kamara, Zukru, Atemake – Males, Loper, Lakomi, Imeri – Monteiro, Ganvula.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.