Čelsi, Totenhem i Liverpul u polufinalu Liga kupa 1Foto: EPA-EFE/Tim Keeton

Fudbaleri Čelsija plasirali su se večeras u polufinale engleskog Liga kupa, nakon što su u gostima pobedili Brentford sa 2:0.

Čelsi je do pobede stigao autogolom Pontusa Jansona u 80. i golom iz penala Žoržinja u 85. minutu.

U polufinale se plasirao i Totenhem pobedivši kao domaćin Vest Hem sa 2:1.

Strelci za Totenhem bili su Stiven Bergvajn u 29. i Lukas Moura u 34. minutu, dok je gol za Vest Hem postigao Džerod Bouen u 32. minutu.

Nakon boljeg izvođenja penala Liverpul je eliminisao Lester ukupnim rezultatom 8:7. Posle regularnog dela meča u Liverpulu rezultat je bio 3:3.

Strelci za Liverpul bili su Aleks Okslejd Čemberlen u 19, Diogo Žoto u 68. i Takumi Minamino u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Golove za Lester su postigli Džejmi Vardi u devetom i 13. i Džejms Medison u 33. minutu.

Četvrti polufinalista je Arsenal koji je juče kao domaćin ubedljivo pobedio Sanderlend sa 5:1.