Crvena zvezda ispala iz Lige šampiona 1foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT foto STARSPORT

Omladinci Empolija sa ubedljivih 5:0 (2:0) savladali vršnjake iz redova srpskog kluba i prošli u šesnaestinu finala elitnog takimičenja.

Oslabljena neigranjem povređenog golmana Stefana Markovića, levog beka Viktora Radojevića, zadnjeg veznog Marka Ćurića i napadača Aleksandra Kahvića, omladinska postava Crvene zvezde doživela je rezultatski debakl na terenu Empolija i završila učešće u borbi za kontinentalnu klupsku krunu.

U Beogradu je bilo 1:1, dok se u revanšu za sve pitao samo jedan tim. Golovima Luke Magacua i Kristijana Aslanija, domaći sastav je za samo 16 minuta trasirao put ka sledećoj rundi, pa su Tomaso Baldanzi, već pomenuti Aslani i Alesandro Logreco u drugom poluvremenu samo završili već viđenu „egzekuciju“.

Izabranici Marka Neđića nastojali su da makar što časnije izgube, ali protivnik je osujećivao svaki njihov iole ozbiljniji pokušaj za to.

Crveno-belima sada ostaje šampionska trka sa Partizanom, koji posle 14 kola ima pet bodova više, ali i dva meča više.