Crvena zvezda izgubila od Cedevita Olimpije, povredio se Miloš Teodosić 1Foto: Filip Barbalic/ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Ljubljani od Cedevite Olimpije rezultatom 96:86 u utakmici 15. kola ABA lige.

Posle ove utakmice Crvena zvezda ima učinak od 13-2, dok Cedevita Olimpija ima skor 11-4.

U prepunoj maloj dvorani “Tivoli” Zvezda je povela na početku, ali su domaći preokrenuli u finišu prve četvrtine, a u jednom trenutku imali vođstvo i od 18 poena prednosti.

Ekipa Janisa Sferopulosa je u poslednjem periodu propustila je nekoliko prilika da preokrene rezultat, kada je stizala na samo tri poena zaostatka

Miloš Teodosić napustio je igru tokom treće četvrtine zbog povrede, posle čega se nije vraćao na teren.

Kod pobednika Matković je bio najefikasniji sa 23 poena, a zabeležio je i sedam skokova. Dragić je dodao 19, Stjuart 15, a Jaka Blažič 14 poena uz osam skokova.

Na drugoj strani Jago i Nedović su bili najefikasniji sa po 24 poena, Gedraitis je postigao 17, a centri su zajedno zabeležili šest poena (Tobi četiri, Bolomboj dva) i 12 skokova (Tobi osam, Bolomboj tri i Gilespi skok).

U narednom kolu crveno-beli u nedelju 14. januara na svom terenu dočekuju čačanski Borac (19.30), dok Ljubljančani u petak 12. januara gostuje u Splitu (18.00).