Dejan Stanković se opekao u prvom kolu ruskog prvenstva: Moskovski Spartak slomljen za pet minuta 1Foto: EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

U utakmici prvog kola ruskog fudbalskog prvenstva moskovski Spartak je izgubio kao gost Orenburga s 2:0.

Ta dva tima su se sastala u Rastošiju i u poslednjem kolu prošlog šampionata. Bilo je 0:0, domaćinu dovoljno za ostakak u najboljem društvu, a crveno-belima iz prestonice da završe na petom mestu, između gradskih rivala Lokomotive i CSKA.

U međuvremenu Spartak je za trenera doveo Dejana Stankovića, koji je prethodno vodio i Crvenu zvezdu, Sampdoriju i Ferencvaroš.

Prošlu sezonu je kraju priveo Mostarac Vladimir Slišković, sin nekadašnjeg asa splitskog Hajduka Blaža Sliškovića, koji je bio pomoćnik Španca Hila Abaskala do rastanka s njim.

Stanković je već u prvom kolu uvideo da mu neće biti lako da zadovolji domaće ambicije kluba koji je šampion poslednji put bio 2017.

Orenburg je do pobde došao golovima argentinskog halfa Matijasa Pereza u 62. minutu i turskog napadača Emirdžana Gurluka u 67.

U štoperskoj liniji gostiju ceo meč je odigrao Srđan babić.