Divan dan Serhija Ramosa: Pobedonosni gol na 38. rođendan (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/ZIPI ARAGON

U utakmici 30. kola španskog fudbalskog prvenstva Sevilja je već u 5. minutu postigla pobedonosni gol, jedini na meču protiv Hetafea u madridskoj oblasti.

Strelac je bio njen kapiten Serhio Ramos, koji je tako podario sam sebi najlepši poklon za dan kada je napunio 38 godina.

Samo je jedan Seviljin igrač pre njega u istoriji La Lige dao jedini pogodak u utakmici na svoj rođendan.

Bio je to Fernando Redondo, španski napadač, na meču s Elčeom na Pichuanu 14. aprila 1968.

Serhio Ramos je još dvaput u domaćem šampionatu igrao na svoj rođendan, dok je bio u Realu, a jednom i u utakmici reprezentacije.

Srbija i Crna Gora su 30. marta 2005. odmerili snage pred 50.000 gledalaca na Zvezdinom stadionu u Beogradu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2006. u Nemačkoj. Golova nije bilo.

Serhio Ramos je tada napunio 19 godina, a bila mu je to prva cela utakmica u dresu „crvene furije“.

Debitovao je pet dana ranije, kada mu je selektor Luis Aragones dao šansu u drugom poluvremenu prijateljskog meča s Kinom u Salamanki (3:0).

Hetafe je mogao bar do boda kada je Nemanji Maksimoviću, koji od leta prelazi u Panatinaikos, malo nedostajalo da iskoristi poklon protivničkog odbrambenog igrača, ali mu je Seviljin golman Norvežanin Niland pravoremeno pošao u susret.