Đere eliminisan na startu US opena 1Laslo Đere Foto: EPA-EFE/ SRĐAN SUKI

Laslo Đere nije uspeo da se plasira u drugo kolo US opena. Od njega je bolji bio Denis Kudla sa 3:1 u setovima (6:4, 3:6, 7:5, 7:6 (4)).

Duel je obilova brejk loptama (čak 21), ali su rivali napravili samo tri brejka, po jedan u prva tri seta.

Ukrajinac sa američkim pasošem  iskoristio je dve od 12 prilika da rivalu oduzme servis, dok je srpski teniser u drugom setu jedini put iz devet pokušaja napravio brejk.

Đere u četvrtom setu, kod vođstva 3:2, nije uspeo da iskoristi jedinu brejk šansu u tom delu meča.

Kudli je u taj-brejku jedan mini brejk bio dovoljan da stekne odlučujuću prednost.

Dvadesetšestogodišnji srpski reprezentativac je 2019. i 2020. takođe zaustavljen u prvom kolu US Opena, dok je najbolji rezultat ostvario 2018. plasmanom u drugu rundu.

Od ostalih rezultata treba da se istakle pobeda Lojda Herisa protiv Karena Hačanova u pet setova (6:4, 1:6, 4:6, 6:3, 6:2), a mesto u drugom kolu obezbedili su i Kei Nišikori, Aleksander Zverev, Hurbert Hurkač, Aslan Karacev…