Đoković pobedom nad Norijem doneo reprezentaciji Srbije plasman u polufinale Dejvis kupa 1Foto: EPA-EFE/Jorge Zapata

Novak Đoković je pobedom nad Kameronom Norijem rezultatom 2:0 u setova (6:4, 6:4) doneo plasman teniskoj reprezentaciji Srbije u polufinalu Dejvis kupa.

Tamo će se naši teniseri susresti sa Italijom koja je ranije danas savladala selekciju Holandije 2-1.

Taj polufinalni okršaj na programu je u subotu.

Đoković je sjajno započeo meč i već u petom gemu gemu iskoristio brejk loptu za prednost od 3:2 u gemovima, a takva prednost je asu poput Đoković dovoljna i za osvajanje seta.

I baš to se i dogodilo te je nakon 47 minuta igre rešio prvu deonicu meča rezultatom 6:4.

Drugi set je započeo još impresivnije pošto je već u prvom gemu napravio brejk.

I onda smo videli preslikan prvi set gde Nori više nije imao nikakvih šansi da se vrati u meč.

I tu deonicu meča je Đoković završio istovetnim rezultatom – 6:4, pa je slavlje Dejvis kup reprezentacije u Malagi moglo da počne.

Ovo je ujedno bila njegova 21. uzastopna pobeda u ovom takmičenju, a potpuno neverovatno zvuči podatak da 12 godina nije izgubio meč u Dejvis kupu.