![Donald Tramp potvrdio da će prisustvovati Superbuolu: Prvi američki predsednik na finalnoj utakmici NFL lige 1 Donald Tramp potvrdio da će prisustvovati Superbuolu: Prvi američki predsednik na finalnoj utakmici NFL lige 1](https://www.danas.rs/wp-content/uploads/2025/01/12779638-scaled-e1738072964167-1000x560.jpg)
Predsednik Sjedinjenih američkih država Donald Tramp potvrdio je da će se naći u Nju Orleansu gde će uživo posmatrati Superboul između Kanzas Siti Čifsa i Filadelfija Iglsa, koji je na programu u ponedeljak 10. februara, pola sata posle ponoći.
Tramp je prvi predsednik koji će prisustvovati finalnoj utakmici NFL lige.
– Radujem se što ću se pridružiti navijačima u Nju Orleansu na Superboulu 59 kako bih navijao za dva sjajna tima – Kanzas Siti Čifse i Filadelfija Iglse dok se bore za Trofej Nacionalne fudbalske lige – rekao je Tramp.
Poručio je da treneri, igrači i timsko osoblje večeras na terenu predstavljaju „najbolje od najboljih u profesionalnom fudbalu, ali takođe oličavaju ono najbolje iz američkog sna“.
Prema njegovim rečima, američki fudbal je s razlogom najpopularniji sport u SAD jer neguje osećaj nacionalnog jedinstva, okuplja porodice, prijatelje i navijače i jača zajedništvo.
– Ova godišnja tradicija prevazilazi naše razlike i personifikuje naše zajedničke patriotske vrednosti porodice, vere i slobode koje herojski brane naši vojnici, službenici za sprovođenje zakona – istakao je Tramp.
On se osvrnuo i na žrtve terorističkog napada koji se dogodio u Nju Orleansu za Novu godinu.
– Dok se hiljade navijača iz cele naše nacije okupljaju u Nju Orleansu da navijaju za svoj omiljeni tim, sećamo se da će 14 porodica nedostajati voljene osobe tragično ubijene u besmislenom terorističkom napadu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.