Espanjol se vratio u Primeru 1Foto: EPA-EFE/ANDREU DALMAU

Fudbaleri Espanjola vratili su se u Primeru nakon godinu dana odsustva pošto su u finalu plej-ofa Segunde bili bolji od Ovijeda ukupnim rezultatom 2:1.

Večeras su na domaćem terenu slavili rezultatom 2:0 (2:0) i tako anulirali prednost ekipe iz Asturije koja je iznosila 1:0 iz prvog susreta.

Gledali smo jednu nervoznu utakmicu, sa malo izglednih šansi za gol, kako na jednoj – tako i na drugoj strani.

Espanjol je jedine svoje dve prilike pretvorio u golove, a u oba navrata strelac je bio kapiten Havi Puado.

On je golove postigao u roku od 120 sekundi i na samom kraju prvog poluvremena, pa je katalonska ekipa ušla u drugi deo igre sa rezultatskom zalihom.

Prvo je pogodio nakon sjajno izvedenog kornera mladog veziste Nika Melameda, a onda je realizovao i jednu polu-kontru na asistenciju Pere Milje.

Ovijedo je svoju najbolju priliku imao u nadoknadi vremena drugog poluvremena kada je golman domaćih Đoan Garsija zaustavio udarac Borhe Bastona sa tri metra.

Espanjol se tako vratio u elitni rang takmičenja zajedno sa Leganesom i Valjadolidom.