Engleska izgubila na “Vembliju” od Islanda u pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo 1Foto: EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Fudbalska reprezentacija Engleske, koja će biti prvi protivnik Srbije na predstojećem Evropskom prvenstvu, izgubila je u pripremnoj utakmici od Islanda rezultatom 1:0 (1:0).

Pred oko 90.000 gledalaca na stadionu “Vembli” u Londonu jedini gol postigao je Torsteinson u 12. minutu.

Duel sa Islandom bio je poslednji pripremni meč za Englesku pred duel sa Srbijom 16. juna u Gelzenkirhenu.

Gosti su poveli posle greške odbrane rivala, a ekipa selektora Gereta Sautgejta je u prvom poluvremenu stvorila samo jednu šansu, koju je propustio kapiten Hari Kejn.

Očekivalo se da će Englezi u nastavku agresivnije napadati ka golu protivnika, međutim, osim prilike Fodena u uvodnim minutima, nisu stvorili ni jednu ozbiljniju šansu do kraja utakmice.

U ostalim pripremnim mečevima koji su odigrani večeras postignuti su ovi rezultati: Češka – Malta 7:1 (2:0), Jermenija – Kazahstan 2:1 (1:0), Albanija – Azerbejdžan 3:1 (1:0), Rumunija – Lihtenštajn 0:0, Nemačka – Grčka 2:1 (0:1), Poljska – Ukrajina 3:1 (3:0), Škotska – Finska 2:2 (0:0).