Evropsko prvenstvo: Maksimalan učinak Španije u "grupi smrti" 1Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Fudbaleri Španije upisali su još jednu pobedu na Evropskom prvenstvu.

Ovoga puta bili su bolji od Albanije 1:0 (1:0) i tako osvojili maksimalnih devet bodova u „grupi smrti“.

Strelac jedinog gola bio je Feran Tores u 13. minutu, a na asistenciju Danija Olma.

U konkurenciji Italije, Hrvatske i Albanije, Španija je ta koja je pokazala najviše i prvu fazu završila bez primljenog gola, što je posebno impresivan podatak.

Selektor „crvene furije“ Luis de la Fuente „promešao je karte“ na ovom susretu i pružio šansu igračima koji su imali manju minutažu na ovom prvenstvu.

B GRUPA

Albanija – Španija 0:1 (0:1)

Stadion u Diseldorfu. Gledalaca: 40.586.

Sudija: Niberg (Švedska)

Strelci: 0:1 Tores u 13, 1:1 Adams u 35, 2:1 Musijala u 85.

ALBANIJA: Štrakoša, Baliu, Đimšiti, Ajeti, Mitaj, Ramadani, Aslani, Bajrami, Lači, Asani, Manaj.

ŠPANIJA:Raja, Navas, Vivijan, Laport, Grimaldo, Merino, Zubimendi, Tores, Olmo, Ojerzabal, Hoselu.

To su mu vratili na najbolji mogući način, sjajnom i sigurnom igrom, te novom pobedom na šampionatu.

U odnosu na utakmicu sa Italijom promenio je čak desetoricu igrača, a meč je kao i tada počeo samo štoper Ajmerik Laport.

Ipak, to Hesusu Navasu i drugovima nije smetalo i pokazali su koliko „dugačku klupu“ imaju, te da će de la Fuente biti na „slatkim mukama“ kada bude sastavljao tim za narednu utakmicu.

Nastavila je Španija sa boljom igrom i posle gola, ređala prilike, a Albanija se fokusirala na odbranu sopstvenog gola i prvo poluvreme završila sa tek jednim udarcem ka Davidu Raji.

I u nastavku meča viđena je identična slika u Diseldorfu.

Španija je imala loptu u svom posedu, kontrolisala dešavanja na terenu i bez većih poteškoća privela meč kraju.

Na kraju je u B grupi nakon Španije kao druga završila Italija sa četiri boda, na trećem mestu je Hrvatska sa dva, a na poslednjem Albanija sa jednim poenom.