Evropsko prvenstvo: Nemačka deklasirala Škotsku i poslala jasnu poruku rivalima 1Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbalska reprezentacija Nemačke savladala je selekciju Škotske sa 5:1 (3:0) u prvom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.

„Panceri“ su lako izašli na kraj sa Ostrvljanima i tako pokazali da su ih sa razlogom svi videli kao jedne od glavnih favorita za zlato na ovom turniru.

Izabranici Julijana Nagelsmana rešili su pitanje pobednika u prvih 20. minuta meča.

Prvo je Florijan Virc matirao Gana u 11. minutu, da bi osam minuta kasnije Musijala zakucao loptu pod prečku gola Škotlanđana.

A GRUPA

Nemačka – Škotska 5:1 (3:0)

Stadion u Minhenu. Gledalaca: 75.024.

Sudija: Turpan (Francuska)

Strelci: 1:0 Virc u 11, 2:0 Musijala u 19, 3:0 Haverc u 45 (penal), Filkrug 68, Džan 90+2 – Ridiger autogol 87.

Crveni karton: Porteus 44.

NEMAČKA: Nojer, Kimih, Ridiger, Ta, Mitelštet, Andrih (od 46. Gros), Kros (od 80. Džan), Musijala (od 74. Miler), Gindogan, Virc (od 63. Sane), Haverc (od 63. Filkrug).

ŠKOTSKA: Gan, Tirni (od 78. Mekena), Porteus, Hendri, Mekgregor (od 67. Gilmor), Mektominej, Robertson, Ralston, Mekgin (od 67. Meklin), Kristi (od 82. Šakland), Adams (od 48. Hanli).

Nemačka nije stala sa ofanzivnom igrom do kraja poluvremena i u poslednjim trenucima istog je realizovala penal preko Kai Haverca.

Pre toga je štoper Porteus oštro startovao nad Ilkajom Gindoganom u sopstvenom petercu i zaluženo dobio crveni karton.

U drugom poluvremenu Nagelsman je izvršio svih pet izmena i tako odmorio glavne igrače pred susret sa Mađarskom i Švajcarskom koji im tek slede.

Ipak, nivo igre Nemačke nije opao.

Rezervisti su bili na visini zadatka i sa golovima Filkruga i Džana potpuno ponizili protivnika.

Čak su „panceri“ jedan gol uspeli da smeste i u svoj gol, nakon prekida u 87. minutu loše je reagovao Ridiger i potpuno zbunio Nojera koji je morao da izvadi loptu iz sopstvene mreže.

Najnovije informacije o dešavanjima na Evropskom prvenstvu u fudbalu čitajte na stranici EURO 2024.