Holandija pobedila Tursku i provukla se u polufinale Evropskog prvenstva 1Foto: EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Holandije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva pošto su u četvrtfinalnom duelu pobedili Tursku sa 2:1 (0:1).

Holanđani će se u duelu za plasman u finale sastati sa Engleskom, koja je danas posle penala eliminisala Švajcarsku posle penal serije.

U uzbudljivoj utakmici na “Olimpijskom stadionu” u Berlinu Turska je povela u 35. minutu, ali se potom povukla na svoju polovinu u nastojanju da iz kontra napada dođe do pobede.

Holandija pobedila Tursku i provukla se u polufinale Evropskog prvenstva 2

Holandija – Turska 2:1 (0:1)

“Olimpijski stadion” (Berlin). Gledalaca: 71.000.

Sudija: Klemon Turpan (Francuska)

Strelci: 0:1 Akajdin 35, 1:1 De Fraj 70, 2:1 Muldur ag. 76.

HOLANDIJA: Verbrugen, Dumfris, Ake (od 73. Van de Ven), De Frij, Van Dajk, Šuten, Reijnders (od 73. Verman), Simons (od 87. Zirkze), Bergvajn od 46. Verghorst), Gakpo, Depaj (od 87. Frimpong). Selektor: Ronald Kuman.

TURSKA: Gunok, Muldur (od 82. Čelik), Kadioglu, Ajhan (od 89. Kiličoj), Barkdači, Akajdin (od 82. Tosun), Jilmaz, Jildiz (od 77. Akturkoglu), Ockan (od 77. Jokuslu), Kalhanoglu, Guler, Selektor: Vićenco Montela.

Ekipa Vićenca Montele se u drugom poluvremenu branila sa petoricom igrača u poslednjoj liniji, međutim, Holanđani su uspeli da preokrenu rezultat.

Izjednačio je De Fraj u 70. minutu, da bi u 76. minutu Muldur postigao auto gol.

U poslednjih desetak minuta Turska je imala pet velikih šansi za izjednačenje, ali je golman Holanđana Verbrugen uspeo da sačuva svoju mrežu.

Parovi četvrtfinala

Štutgart

A Španija – Nemačka 2:1

Hamburg

B Portugalija – Francuska 0:0, (pen. 3:5)

Berlin

C Holandija – Turska 2:1

Dizeldorf

D Engleska – Švajcarska 1:1 (pen. 5:3)

Parovi polufinala

Španija – Francuska (Minhen, 9. jul, 21.00)

Engleska – Holandija (Dortmund, 10.jul, 21.00).

Finale je na Olimpijskom stadionu u Berlinu 14. jula u 21.00.

Najnovije informacije o dešavanjima na Evropskom prvenstvu u fudbalu čitajte na stranici EURO 2024