Rumunija naprijatnije iznenađenje na Evropskom prvenstvu, Ukrajina ubedljivo savladana 1Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Rumunije ubedljivo su savladali Ukrajinu u prvom kolu grupe E na Evropskom prvenstvu.

Naši susedi su sa 3:0 (1:0) „potopili“ favorizovanu Ukrajinu i trasirali put ka osmini finala.

U ovoj grupi su još Belgija i Slovačka i ovaj trijumf bi im mogao biti dovoljan i za potencijalno treće mesto koje bi ih odvelo u nokaut fazu takmičenja.

E GRUPA

Rumunija – Ukrajina 3:0 (1:0)

Stadion u Minhenu. Gledalaca: 61.591.

Sudija: Niberg (Švedska)

Strelci: 1:0 Stanču u 14, 2:0 Marin u 53, 3:0 Draguš u 85.

RUMUNIJA: Nita, Ratiu, Dragušin, Burka, Banku, Marin (od 75. Rus), Man (od 62. Hađi), Marin, Stanču, Koman (od 62. Mihaila), Draguš (od 75. Puškaš)

Ukrajina: Lunjin, Konoplja (od 72. Timčuk), Zabarnji, Matvilenko, Zinčenko, Šaparenko (od 62. Jeremčuk), Stepanenko (od 62. Braško), Cigankov (od 62. Jarmolenko), Sudakov (od 83. Malinovski), Mudrik, Dovbik

Ono što je dobro je da posle prvog kola, osim bodova, imaju i jako lepu gol-razliku koja ih odvaja od drugih ekipa.

Sa druge strane Ukrajina će morati da juri bodove u poslednja dva kola.

Poveli su Rumuni u 29. minutu i to nakon greške golmana Andreja Lunjina, koji je loše ispucao loptu, a ona je stigla do Nikolae Stančua koji je „odapeo strelu“ sa nekih 25 metara pravo u rašlje gola Ukrajinaca.

Nije se mnogo čekalo na drugi gol.

Nakon jedne konfuzne reakcije odbrane Ukrajine, raspalio je iz daljine po lopti Razvan Marin u 53. minutu i smestio je u gol Lunjina, kome je prošla ispod ruke.

Samo četiri minuta kasnije je postavljen konačan rezultat, nakon kratke akcije iz kornera Denis Man je uposlio Denisa Draguša, a ovome nije bilo teško da sa pet metara sprovede loptu u praznu mrežu.

U narednom kolu će Ukrajina igrati protiv Slovačke, a Ukrajina protiv Belgije.

Najnovije informacije o dešavanjima na Evropskom prvenstvu u fudbalu čitajte na stranici EURO 2024.