Spektakularna utakmica i remi Albanije i Hrvatske na Evropskom prvenstvu 1Foto: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Fudbaleri Hrvatske i Albanije odigrali su nerešeno 2:2 (0:1) u drugom kolu grupe B na Evropskom prvenstvu.

Albanija je počela odlično i preko Lačija povela 1:0 u 11. minutu.

Asani je sjajno centrirao sa boka, a Lači je utrčao u prazan prostor između dva štopera Hrvatske i glavom matirao Dominika Livakovića.

Do kraja poluvremena smo gledali uglavnom dobru igru Albanije i poprilično smušenu partiju Hrvatske.

GRUPA B

Hrvatska – Albanija 2:2 (0:1)

Stadion u Hamburgu. Gledalaca: 46.784.

Sudija: Letesije (Francuska).

Strelci: 0:1 Lači 11, Đasula 90+5 Kramarić 72, Đasula 74 (autogol)

HRVATSKA: Livaković, Juranović, Perišić, Šutalo, Gvardiol, Modrić, Kovačić, Brozović, Majer, Kramarić, Petković.

ALBANIJA: Strakoša, Hisaj, Mitaj, Đimšiti, Ajeti, Asani, Lači, Ramadani, Asani, Bajrami, Manaj.

Albanija je u još nekoliko navrata ozbiljno zapretila Hrvatskoj, ali nije uspela da stigne do drugog gola.

Na poluvremenu je Zlatko Dalić napravio dve izmene, na klupi su ostali Lovro Majer i Marcelo Brozović, a u igru su ušli Luka Sučić i Mario Pašalić i Hrvatska je zaigrala mnogo bolje u nastavku.

Pre svega je uzela loptu protivniku, a onda poslednju liniju popela u polje protivnika, pa su se šanse ređale kao na „traci“.

Albanci nisu mogli da dođu do daha, nekoliko poluprilika iz kontre koje su imali su sebično završavali šutem iz daljine, umesto da proigraju saigrače koji su bili u mnogo boljim pozicijama i kazna je ubrzo stigla.

Ulazak Ante Budimira umesto Brune Petkovića ubrzao je još dodatno igru Hrvatske u fazi napada.

Prvo je u 74. minutu sjajno asistirao Andreju Kramariću koji je sa desetak metara savladao Tomaša Strakošu, a zatim je 120 sekundi kasnije uposlio Luku Sučića koji je šutirao, a njegov udarac zaustavio štoper Berat Đimšiti, no na loptu je natrčao Đasula i sproveo je u svoju mrežu.

Potom je Hrvatska kontrolisala ritam utakmice i rezultat, a Albanija još jednom zapretila preko Hodže, no Livaković je uspešno intervenisao.

Ipak, u nadoknadi vremena smo videli pravi šok u Hamburgu.

Hrvatska je išla ka sigurnoj pobedi, ali tako nije mislio i Đasula koji je nakon jedne povratne lopte sa desne strane sjajno šutirao i matirao Livakovića za konačnih – 2:2.