Evroliga: Brejk Fenera na startu plej-of serije protiv Monaka 1Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Košarkaši Fenerbahčea napravili su brejk odmah na početku plej-of serije protiv Monaka.

Oni su slavili u Kneževini posle produžetka rezultatom 95:91 (15:26, 22:20, 23:15, 21:20, 14:10).

Izabranici Saše Obradovića bolje su započeli meč.

Predvođeni Majkom Džejmsom rano su došli do prednosti koju su samo tokom prve četvrtine uvećavali.

I u drugoj deonici su Eli Okobo, Džordan Lojd i Džejms bili nerešiva enigma za tim iz Istanbula.

Uz to se povredio i odlični bek Skoti Vilbekin, pa ništa nije slutilo na brejk.

Ipak, u drugom poluvremenu je trener gostiju Šarunas Jasikevičijus promenio momentum utakmice i ista je potom otišla u pravcu koji je odgovarao njegovim izabranicima.

On je na parket poslao jako nisku postavu gde su krilni igrali Dešon Pjer i Najdžel Hejs-Dejvis igrali na centarskim pozicijama, a na to Monako nije imao odgovor.

Veoma pokretljiva odbrana terela je domaću ekipu na šuteve za tri poena koji su uglavnom mašili, a sa druge strane Marko Gudurić i drugovi su „topili“ prednost protivnika.

Izabranici Saše Obradovića nisu uspeli da spuste loptu pod koš protivnika, a Fenerbahče je uspeo da stigne do četiri poena prednosti, a potom i da preko Gudurića i Nika Kalatesa propusti priliku da pobedi u gostima (81:81).

Ušlo se u produđetak u kome su gosti bili bolji i zasluženo su napravili brejk odmah na startu serije.

U pobedničkoj ekipi najbolji su bili Najdžel Hejs Dejvis sa 19, Nik Kalates sa 17 i Nejt Sestina sa 16 poena. Tajler Dorsi je pobedi doprineo sa 13 poena, dok je srpski košarkaš Marko Gudurić ubacio 11 poena.

U redovima Monaka najefikasniji je bio Eli Okobo sa 19 poena, a najbolje su ga pratili Majk Džejms i Džordan Lojd sa po 16 poena.

Druga utakmica na programu je u petak, a domaćin je ponovo Monako.