Evroliga: Nemoć Zvezde u Madridu, Kampaco presudio bivšem klubu 1Foto: EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz u petom kolu Evrolige.

Od njih je bolji bio Real Madrid rezultatom 95:72 (22:10, 24:19, 25:25, 24:18).

Obe ekipe imaju učinak 3-2.

Na ovoj utakmici crveno-beli su igrali bez povređenog Džoela Bolomboja, kao i Nemanje Nedovića.

Bolomboj se povredio na utakmici ABA lige protiv ekipe Budućnosti u Podgorici i zbog povrede kolena će odsustvovati sa terena mesec dana.

Iz predostrožnosti u sastavu nije bilo ni Nemanje Nedovića jer je imao veliku „potrošnju“ na prethodnim mečevima, pa još jedan povređen igrač nikako ne treba treneru Janisu Sferopulosu.

To je „kraljevski“ klub itekako iskoristio.

Krenuli su veoma jako u utakmicu izabranici Ćusa Matea i veoma brzo stigli do prednosti 10:2.

Uglavnom su u napadu igrali preko visokog Edija Tavaresa, koga nikako nije mogao da čuva Uroš Plavšić.

Kasnije se „probudio“ i Faku Kampaco koji je asistencijama razbijao Zvezdinu odbranu.

Real je nastavio da kontroliše utakmicu i završio prvu četvrtinu vođstvom 22:10.

Zvezda je na početku druge četvrtine napravila seriju 8:1, koju je pokrenula trojka Rokasa Giedraitisa, i smanjila prednost Reala na 23:18.

Real je Zvezdi „odgovorio“ serijom 13:2, koju su obeležile trojke Džanana Muse, Serhia Ljulja i Gabrijela Deka, i zakucavanje pod faulom Serža Ibake, i stekao prednost 36:20 na četiri minuta do kraja druge četvrtine.

Gostima nije išao šut za tri poena, jedino oružje koje su možda imali na ovome meču.

Bez Bolomboja u petorci bekovi Zvezde nisu imali šta da traže pored Tavaresa u reketu domaće ekipe, no večeras je i dobar šut iz daljine izostao.

Na poluvremenu su domaći imali prednost od 17 poena prednosti – 46:29 i u drugom poluvremenu se čini kao da su samo odradili posao.

Real je nakon trojke Eli Endiaja stekao tada najveću prednost na utakmici 51:31, na osam minuta do kraja treće četvrtine.

Zvezda je smanjila prednost Reala na 58:43, ali je Real, predvođen sa sedam poena Fakunda Kampaca, napravio seriju 9:0 i stekao vođstvo 67:43 na četiri minuta do kraja treće četvrtine.

Zvezda je, predvođena sa četiri poena Uroša Plavšića, napravila seriju 9:0 i smanjila prednost Reala na 67:52 na minut do kraja treće četvrtine.

Real je ubrzo vratio vođstvo od 20 poena razlike i trojkom Muse stekao prednost 74:54 na početku četvrte četvrtine.

Plavšić je na devet minuta do kraja utakmice isfintirao Ibaku i zakucao pod faulom preko Deka. Plavši je pogodio dodatno slobodno bacanje i smanjio prednost Reala na 74:57.

Real je ubrzo ponovo stekao ubedljiviju prednost, koja je na tri minuta do kraja utakmice iznosila 28 poena razlike pri vođstvu 91:63, i mirno priveo utakmicu kraju.

Crvena zvezda će u narednom kolu igrati u Kaunasu protiv Žalgirisa, dok će Real Madrid igrati u Pireju protiv Olimpijakosa.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Miloš Teodosić sa 11 poena, Nikola Kalinić sa devet poena, i Jago dos Santos i Majk Daum sa po osam poena.

U ekipi Reala najefikasniji su bili Fakundo Kampaco sa 13, uz šest asistencija, Džanan Musa sa 17 poena, i Valter Tavares i Eli Endiaj sa po 12 poena i šest skokova.

Real Madrid: Musa 17, Kampaco 13, Endiaj 12, Tavares 12, Dek 10, Abalde 9, Hezonja 7, Ibaka 5, Ljulj 3, Rejtan-Mejs 3, Gonzales 2, Gej 2

Crvena zvezda: Teodosić 11, Kalinić 9, Daum 8, Dos Santos 8, Kenan 7, Plavšić 7, Mitrović 6, Miler – Mekintajer 5, Davidovac 3, Gedraitis 3, Lazić 2, Dobrić 2.