Evroliga: Partizan nemoćan u Madridu, presudila magija Kampaca 1Foto: EPA-EFE/Kiko Huesca

Košarkaši Partizana doživeli su poraz od Reala u Madridu rezultatom 93:86 u utakmici drugog kola Evrolige.

Partizan je dobro započeo utakmicu.

U prvoj četvrtini su crno-beli postigli šest trojki i bili u rezultatskom egalu.

Real se dosta oslanjao na Fakunda Kampaca koji je asistencijama razigravao saigrače.

I u drugoj četvrtini smo videli sličnu situaciju na terenu.

“Kraljevski” klub je imao blagu prednost, ali je ona bila dostižna za beogradski klub. Briljirao je u napadu gostiju centar Tajrik Džouns koji je mučio Edija Tavaresa i terao ga da pravi fauove, pa je dobar deo vremena proveo Serž Ibaka na poziciji “pet” u timu Ćusa Matea.

Na samom početku drugog poluvremena Edi Tavares je napravio dva brza faula i sa četiri “penala” otišao na klupu.

U igru je ponovo ušao Serž Ibaka, a u trećoj četvrtini smo videli egal rezultat.

Ipak, u poslednjoj deonici se dogodio već viđen scenario kada Real igra utakmice u “Vizing centru” u Evroligi.

Serijom 15:0 Madriđani su slomili “krila” poletnoj ekipi Partizana i zabeležili prvu pobedu u Evropi ove sezone.

Pogotkom Džanana Muse u 35. minutu utakmice bilo je nedostižnih 83:66 za “bele”.

Ipak, crno-beli su u finišu uspeli da smanje veliki rezultatski deficit, ali samo za jednocifren minus na kraju i častan poraz.

Najbolji pojedinac na meču bio je Fakundo Kampaco sa osam poena, šest skokova i 11 asistencija.

Ovo je drugi poraz crno-belih u Evroligi ove sezone, dok je Real na skoru 1-1.

Naredne nedelje na programu je „duplo“ kolo Evrolige, a Partizan će prvo u utorak 15. oktobra ugostiti Bajern u „Beogradskoj areni“, da bi dva dana gostovao makabiju u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Real Madrid: Ibaka 15, Musa 12, Rejtan-Majes 12, Dek 10, Hezonja 10, Endiaje 10, Kampaco 8, Tavares 8, Abalde 4, Feliz 2, Ljulj 2

Partizan: Džouns 15, Braun 12, Marinković 12, Džouns 11, Dejvis 8, Bonga 6, Lundberg 6, Nakić 5