Evropsko prvenstvo: Novo iznenađenje u grupi E, Slovačka bolja od Belgije 1Foto: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Fudbaleri Slovačke šokirali su Belgiju u prvom kolu grupe E na Evropskom prvenstvu pobedivši sa 1:0 (1:0).

Strelac jedinog gola bio je Ivan Šranc u sedmom minutu.

On je šutirao iskosa i matirao Koena Kastelsa, a nakon što je ovaj prvobitno odbranio udarac Juraja Kucke sa nekih desetak metara.

E GRUPA

Belgija – Slovačka 0:1 (0:1)

Stadion u Frankfurtu. Gledalaca: 45.181.

Sudija: Meler (Turska)

Strelac: 0:1 Šranc u 14

BELGIJA: Kastels, Karasko, Debast, Faes, Kastanj, Mangala, Onana, Doku, De Brujne, Trosar, Lukaku

SLOVAČKA: Dubravka, Pekarik, Vavro, Škrinjar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Haraslin, Boženik, Šranc

Belgija je pre toga imala dve prilike za gol, ali je podbacio napadač Romelu Lukaku, koji se i u nastavku meča ispromašivao.

Belgija je postigla dva gola u drugom poluvremenu, ali su oba poništena s pravom zahvaljući VAR sistemu.

Kod prvog je Lukaku bio u ofsajdu, a kod drugog je Openda igrao rukom.

Slovaci su veoma borbenom igrom stigli do „čitavog plena“ i zasluži su ovaj trijumf pre svega zbog sjajnih odbrana golmana Martina Dubravke, a pravi lider na terenu bio je kapiten Milan Škrinjar.

Čak su u jednoj akciji Belgije loptu izbacili i sa gol linije i time pokazali koliko će im biti teško dati gol na ovom šampionatu.

Imala je sa druge strane i Slovačka nekoliko prilika da dođe do drugog gola i tako praktično reši utakmicu, no maestralan je bio i drugi golman Kastels.

Najbolju priliku su propustili u 40. minutu kada je Kucka centrirao sa desne strane, a loptu je iz prve zahvatio Lukaš Harlasin i šutirao iz voleja sa oko 10 metara, ali je odlično intervenisao Kastelas.

Ranije danas je u ovoj grupi Rumunija pobedila Ukrajinu sa 3:0.