FMP ispao, Budućnost ide na Partizan 1foto:abaliga

FMP je pokušao da dođe barem do jednog trijumfa i tako produži sjajnu sezonu, međutim Budućnost je bila veštija u finišu meča u Železniku (74:79) i sa 2-0 u pobedama plasirala se u polufinale plej-ofa ABA lige. Istovremeno, Cedevita Olimpija bila je bolja u Laktašima od Igokee (74:69) i sa identičnih 2-0 zakazala je megdan sa Crvenom zvezdom. Podgoričani će od 12. maja započeti serijal sa Partizanom – oba na dve dobijene utakmice.

FMP je vodio na poluvremenu, Tasić je sa 13 poena bio najzaslužniji za 46:40 pre odlazak na veliki odmor, međutim u trećoj deonici „panteri“ su napadački potpuno zakazali.

Budućnost je serijom 12:0 napravila prekoret (56:59) oslonjena na Kobsa (16p) i Jagodić Kuridžu (11p).

Prethodno je u prvom poluvremenu Micov bio dominantan sa 12 poena. Domaćin je kaskao posed, najviše dva za rivalom.

Radonjić (14p), Izundu (10p), kao i Tasić (17p) imali su rešenja u napadu, međutim defanzivno ne i način da zaustave rivalski „pik“.

Na 72:72 gosti su vezali pet poena: Kobs i Jagodić Kuridža odigrali su sjajno kada se lomilo, dok na drugoj strani FMP nije imao rutinera takvog formata.

„Pantere“ je koštala i činjenica da su Džons i Nevels odigrali meč roviti i nedovoljno fizički spremni.