Fric u četvrtfinalu Vimbldona 1Foto: EPA-EFE/TIM IRELAND EDITORIAL USE ONLY

Američki teniser Tejlor Fric plasirao se u četvrtfinale londonskog Vimbldona, pošto je pobedio četvrtog igrača sveta Aleksandra Zvereva iz Nemačke posle pet setova, 4:6, 6:7, 6:4, 7:6, 6:3.

Fric, 12. teniser sveta, pobedio je posle tri sata i 29 minuta i drugi put u karijeri se plasirao u četvrtfinale londonskog grend slema.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoje servise sve do devetog, kada je Zverev napravio brejk, koji mu je bio dovoljan za vođstvo u meču.

U drugom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji je Zverev dobio 7:4.

Fric je u nastavku zaigrao bolje, u devetom gemu je oduzeo servis Zverevu i posle gema osvojenog na svoj servis, dobio je treći set.

U četvrtom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji je Fric dobio 7:3.

Američki teniser je u četvrtom gemu odlučujućeg seta oduzeo servis protivniku, prednost brejka je sačuvao do kraja i posle prve meč lopte plasirao se u četvrtfinale.

On će igrati protiv Italijana Lorenca Muzetija, koji je ranije danas pobedio Francuza Đovanija Mpešija Perikara 4:6, 6:3, 6:3, 6:2.