Još jedan poraz srpskog klupskog fudbala u Evropi: Radnički iz Kragujevca eliminisan u dvomeču sa Mornarom iz Bara 1Trener Radničkog Feđa Dudić. Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija jer su posle revanša u Baru eliminisani u dvomeču sa Mornarom.

Ekipa iz Kragujevca je u prvom meču kao domaćin u Leskovcu pobedila sa 1:0, da bi večeras u Baru domaćin trijumfovao sa 2:1, a potom u penal seriji (4:3) izborio istorijski uspeh za crnogorski fudbal.

Oba gola za Mornar postigao je Ondong-Mba u 45. i 83. minutu, a strelac za Radnički bio je Aleksić u osmom minutu sudijske nadoknade u drugom poluvremenu.

Ovo je bilo prvo učešće u jednom od evropskih klupskih takmičenja za klub iz Kragujevca.