Pančevci pobedili Kragujevčane na gostovanju u Leskovcu: Gosti postigli svih pet golova, ali jedva sačuvali trijumf 1Foto: Andrija Sokovic/Starsport)

U prvoj utakmici Superlige Srbije u sezoni 2024/25. fudbaleri Železničara iz Pančeva pobedili su u gostima u Leskovcu kragujevački Radnički 1923 rezultatom 3:2 (3:1).

Iako je ekipa Feđe Dudića bila favorit, Pančevci su sa novim trenerom Markom Savićem i sedam pojačanja stigli do važnih bodova.

Gostujući igrači postigli su svih pet golova, tri u mreži Radničkog preko Kneževića u 3, Grgića u 15. i Romanića u 45. minutu, a dva puta su savladali svog golmana i to Jovanović u 29. i Mitrović u 53. minutu.

U drugom poluvremenu Železničar se uglavnom branio i uz dosta sreće sačuvao pobedu.

U sledećem kolu Železničar dočekuje u Pančevu ekipu Napretka, dok Radnički gostuje novobeogradskom IMT-u na stadionu „Lagator“ u Loznici.