Vojvodina ravnopravna samo poluvreme, takmičenje nastavljaju u kvalifikacijama za Ligu konferencija protiv Maribora 1Foto: Starsport

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od Ajaksa sa 3:1 (0:0) u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, pa će takmičenje u Evropi nastaviti u dvomeču sa Mariborom trećoj rundi kvalifikacija za Ligu konferencija.

Vojvodina je bila ravnopravna u prvom poluvremenu meča koji je odigran u Bačkoj Topoli, ali u nastavku je presudio veći kvalitet Ajaksa, koji je trijumfovao i u prvom duelu u Amsterdamu (1:0).

Ajaks je poveo u 53. minutu golom Josipa Šutala, a nakon kornera koji je izveo Akpom.

U 59. minutu izjednačenje Vojvodini je doneo Lazar Nikolić, nakon asistencije Zadija.

Novo vođstvo Ajaksu doneo je Jorel Hato golom u 85. minutu, a konačan rezultat postavio je Bertrand Traore pogotkom u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Holanđani u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igraju protiv Panatinaikosa.