Fudbaleri Partizana u osmini finala Kupa Srbije, 12. trijumf crno-belih za redom 1Saldanja. Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su na stadionu “Dragan Džajić” na Ubu pobedili domaće Jedinstvo sa 1:0.

Gol za 12. pobedu za redom u svim takmičenjima crno-belih postigao je Nemanja Nikolić u 54. minutu.

Partizan je imao šanse u prvom poluvremenu preko Sameda Baždara, Zlatana Šehovića i Ksandera Severine. Najveću opasnost po gol crno-belih predstavljali su Ibrahim Zubairu i Kvaku Karikari.

Jedini gol postigao je Nikolić u 54. minutu posle akcije u kojoj su učestvovali Mateuš Saldanja i Gajas Zahid.

Fudbaleri Partizana u osmini finala Kupa Srbije, 12. trijumf crno-belih za redom 2

Belić je u 64. minutu pogodio prečku, a zatim je neprecizan bio i Kvinsi Menig.

Najbolju priliku ekipa sa Uba propustila je u 71. minutu kada je centrirao Karikari, a Zubairu šutirao pored gola.

Pet minuta kasnije Zahid je mogao da obezbedi pobedu Partizanu, ali je golman domaćih bio uspešniji, kao i u završnici utakmice kada je odbranio šut Belića.