Fudbaleri Partizana pobedili niški Radnički, Severina doneo trijumf u finišu meča 1Foto: Pedja Milosavljevic/Starsport

Fudbaleri Partizana pobedili su niški Radnički rezultatom 2:1 (0:1) u utakmici 3. kola Superlige Srbije.

Pred oko 3.000 gledalaca gosti su poveli golom Save Petrova u 13. minutu, izjednačio je Natho u 79. minutu iz penala, a pobedu domaćima doneo je Severina golom u 87. minutu.

Ekipa Igora Duljaja napadala je od prvog do poslednjeg minuta, stvarala šanse, ali je malo nedostajalo da gosti osvoje sva tri boda.

Fudbaleri Partizana pobedili niški Radnički, Severina doneo trijumf u finišu meča 2

Nakon što je Radnički poveo, domaći su do poluvremena imali prilike da postignu gol preko Saldanje, Meniga i Severine, a u 40. minutu najveću priliku imao je Saldanjo, koji je pogodio prečku.

Isti igrač je i u 55. minutu bio u velikoj prilici, da bi deset minuta kasnije Nišlije imale šansu da udvostruče prednost, ali je Belaković šutirao pored gola.

U 78. minutu dosuđen je penal za Partizan, nakon faula Pejovića nad Stojkovićem, a Natho je je postigao izjednačujući gol.

Trener Igor Duljaj i Severina. Foto: Pedja Milosavljevic/Starsport

Pobedu domaćima doneo je Severina u 87. minutu iz slobodnog udarca sa oko 20-ak metara.

Posle tri odigrane utakmice u Superligi crno-beli imaju sedam bodova i treći su na tabeli, a Radnički je poslednji bez bodova.

Partizan u četvrtak očekuje revanš meč 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Sabaha, a u narednom kolu Superlige gostuje Radničkom 1923 u Kragujevcu.