Gol Jovića, Inter ipak bolji 1Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Intera pobedi su Fiorentinu u Toskani u okviru 11. kola Serije A.

Izabranici Filipo Inzagija slavili su sa 4:3.

Već je u drugom minutu Nikolo Barela zatresao mrežu Pjetra Teraćana i najavio „vatromet“ golova.

Ubrzoje Lutaro Martinez povisio rezultat na 2:0, a nadu „ljubičastima“ dao je Artur Kabral koji je bio precizan sa penala.

Nakon jedne kontre u drugom poluvremenu, Džonatan Ikone je spektakularnim udarcem doneo poravnjanje, ali je Lautaro Martinez sa „kreča“ ponovo doveo šampiona Italije u prednost.

Ipak,Luka Jović je zatresao mrežu Andre Onane u 90.minutu nakon kornera, ali je Henri Mktarijan nakon kontre u petom minutu sudijske nadoknade doneo „neroazurima“ sva tri boda sa ovog teškog gostovanja.