Goleada na "Montiliviju", Đirona razbila Almeriju nakon preokreta 1Foto: EPA-EFE/David Borrat

Fudbaleri Đirone razbili su danas na svom terenu Almeriju sa 5:2, u utakmici 10. kola španskog prvenstva.

Almerija je povela golovima koje je postigao Leo Baptistao u drugom i 24. minutu.

Domaći su smanjili golom Ivana Martina u 37. minutu, a preokret je doneo dvostruki strelac Artjom Dovbik golovima u 39. i 43. minutu.

Četvrti gol postigao je Savio u 71. minutu, a konačan rezultat postavio je Kristijan Stuani u 85. minutu.

To je bila osma pobeda Đirone, koja zauzima drugo mesto na tabeli sa 25 bodova, koliko ima i prvoplasirani Real Madrid.

Na taj način su Katalonci iskoristila kiks „kraljevića“ koji su juče odigrali samo 1:1 protiv Sevilje u gostima.

Almerija je jedina ekipa bez pobede u Primeri ove sezone i poslednja je na tabeli sa tri boda.