I Brentford bi u Evropu, Mitrović odigrao 200. meč za Fulam 1foto EPA-EFE/Jan Kruger

Ekipa Brentforda dobila je ekipu Fulama 3:2 kod kuće u 26. kolu Premijer lige. Bio je to inače 200. meč Aleksandra Mitrovića u dresu „kotidžersa“.

Težak je bio meč sa Aleksandra Mitrovića koji se u svom 200. nastupu za Fulam nije upisao u strelce. Smatraju Mitrovića za legendu kluba, a ovo ostvarenje će mu sigurno biti značajno. Ipak možda će značajnije biti da londonski klub izađe u Evropu naredne godine, a posle poraza od Brentforda taj posao će sada biti prilično teži. Sam Brentford se ovako uključio u borbu za Evropu.

Pinok je doneo vođstvo Brentfordu već u šestom minutu, a Solomon je doneo izjednačenje u 39.

Na početku drugog poluvremena je Brentford poveo preko Ajvana Tonija, koji do sada nikada nije promašio sa bele tačke za ovu ekipu. Mučio se Fulam da dođe do šansi, a na kraju je primio još jedan gol. Matijas Jensen je pogodio za 3:1. Duboko u nadoknadi gol za Fulam je dao i Karlos Vinisijus a time je on samo ublažio poraz.

Mitrović je inače igrao čitav meč, dobio je žuti karton, dok je požuteo i Saša Lukić koji je u 75. minutu izašao iz igre, piše Sport Klub.