Superliga Srbije: Ilić i Katai prejaki za Radnički 1Foto: STARSPORT/ Peđa Milosavljević

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Niša sa 5:1 (3:0) u meču 12. kola Superlige Srbije.

Meč su obeležili Luka Ilić i Aleksandar Katai, prvi je postigao uz tri, a drugi dva gola.

Luka Ilić je doneo prednost Zvezdi u četvrtom minutu. Fudbaleri Radničkog su izgubili loptu na svojoj polovini, a Ilić je prošao kroz sredinu i poslao loptu pored golmana Manojlovića u mrežu.

Svojim drugim golom na meču Ilić je u 33. minutu duplirao prednost Zvezde. Rodić je centrirao sa leve strane a Ilić je sa oko deset metara glavom zatresao mrežu.

Ilić je u 43. minutu stigao i do trećeg gola. Nakon udarca Maksimovića intervenisao je Manojlović, a lopta se odbila na nogu Ilića koji je rutinski prosledio u gol.

U drugom poluvremenu zablistao je Aleksandar Katai.

On je u roku od samo tri minuta postigao dva gola.

Prvo je u 58. minutu nakon asistencije Nemanje Radonjića pogodio za 4:0, da bi se nakon centaršuta Pitera Olanjinke ponovo upisao u listu strelaca.

Utešni gol za goste postigao je Pavle Ivelja u 89. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 31 bodom, a Radnički šesti sa 17 poena.