Ima li uopšte nade za Partizan u revanšu pred praznim tribinama: Sumornih pet minuta i šest primljenih golova u Poljskoj 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona od Dinama iz Kijeva.

Ukrajinci su bili bolji od crno-belih sa čak 6:2 (3:1) i praktično su trasirali put ka trećem kolu kvalifikacija gde će im protivnik biti Rendžers.

Bilo bi pravo čudo da izabranici Aleksandra Stanojevića u revanšu za nedelju dana pred praznim triibinama naprave čudo i izbace Dinamo.

Meč je zbog rata između Rusije i Ukrajine koji i dalje bukti igran u Lublinu, u Poljskoj, a u potpunosti je pripao Kijevljanima koji su pokazali da su daleko bolji rival od srpskog tima.

Bila je to noć za zaborav, koje neće želeti da se sećaju ni navijači crno-belih.

Prvu priliku Dinamo je imao u četvrtom minutu.

Nakon greške igrača Partizana, pokušao je Jarmalenko „makazicama“ sa oko 5 metara ali je lopta otišla preko gola.

Novu šansu Dinamo je imao u 18. minutu.

Bujalski je šutirao iz dobre pozicije, ali je dobro intervenisao golman Partizana Jovanović.

Minut kasnije nakon duela u šesnaestercu na travi je ostao Kalulu, ali sudija Dingert nije reagovao.

Nakon poziva iz VAR sobe i gledanja snimka Nemac je pokazao na „belu tačku“.

Odgovornost je preuzeo Saldanja i sigurnim udarcem po sredini gola u 22. minutu doneo prednost Partizanu.

Dinamo je do izjednačenja stigao u 40. minutu.

Nakon asistencije Kabajeva, Šaparenko je šutirao sa ivice šesnaesterca i udarcem po prešku zatresao mrežu.

Samo tri minuta kasnije Dinamo je poveo.

Posle loše intervencije odbrane Partizana, Braško je šutirao sa oko 20 metara, lopta je odskočila i od leve stative se odbila u gol.

U prvom minutu nadoknade poluvremena, Dinamo je stigao i do trećeg gola.

Šutirao je Karavajev iskosa, a lopta se odbila od Antića i završila u mreži.

Četvrti gol Dinamo je postigao u 55. minutu.

Kabajev je primio loptu, krenuo ka golu, odlučio se na udarac sa oko 16 metara i pogodio donji levi ugao gola Partizana.

Partizan je smanjio prednost u 66. minutu.

Nakon centaršuta Kalulua, Zubairu je uputio povratni pas sa druge stative, a na loptu je natrčao Saldanja i telom je prosledio u mrežu.

Dinamo je ponovo do tri gola prednosti stigao u 83. minutu.

Braško je šutirao sa više od 30 metara, odbranio je Jovanović, ali je u nastavku nakon konfuzije u odbrani Partizana, nakon asistencije Vološina mrežu zatresao Popov.

U drugom minutu sudijske nadoknade vremena udarcem iskosa u dalji ugao po zemlji, konačan rezultat je postavio Pikhajlonko.

Revanš meč na programu je 31. jula i igra se u Beogradu.