Janković izgubila posle tri meč lopte 1Foto: EPA / LARRY W. SMITH

Najbolje rangirana srpska teniserka Jelena Janković izgubila je od Venus Vilijams u drugom kolu turnira u Indijan Velsu.

Jankovićeva je eliminisana nakon rezultata 1:6, 7:6 (7-5), 6:1, u meču u kojem je propustila tri meč lopte.

Kako navodi B92 u svom izveštaju, Jelena je imala praktično dobijen meč – odigrala je sjajan prvi set, u drugom imala prednost brejka i vođstvo od 4:1, ali se potom njena igra “raspala”. Finalistkinja Australijan opena uspela je da se vrati i posle više od 100 minuta dođe do trijumfa, čime je izjednačila na 7-7 u međusobnim duelima.

Venus će u sledećem kolu igrati protiv Čehinje Lucie Šafaržove koja je u tri seta izbacila još jednu Amerikanku – Koko Vandevej. Turnir u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 6.993.450 dolara.