Jedan negativan rekord Premijer lige postavljen, drugi na vidiku: Da li će mreža Šefild junajteda da se zatrese i 100 puta? 1Foto: AP/Dave Thompson

I u zaostaloj utakmici 29. kola engleske fudbalske Premijer lige Mančester junajted se namučio kao potpuni favorit.

Onomad, u polufinalu domaćeg kupa, na Vembliju mu se osmehnula sreća na penale protiv junačkog Koventrija, tima iz drugostepenog Čempionšipa, koji je dostigao njegovo vođstvo od 3:0, a pred svojim navijačima na Old Trafordu jedva je slomio otpor Šefild junajteda, poslednjeg na tabeli, sasvim izvesno povratnika u niži rang.

Gosti su dvaput vodili, golovima u 35. i 50. minutu.

Prvo izjednačenje je doneo Megvajer u 42. minutu, a drugo Portugalac Bruno Fernades iz penala u 61.

„Crvenim đavolima“ je laknulo kad je njegovim pogotkom u 82. minutu najzad stečeno vođstvo.

Konačnih 4:2 postavio je danski golgeter Hojlund u 85.

Šefild je došao u Mančester sa 88 primljenih golova u prethodne 33 utakmice.

S još četiri lopte u svojoj mreži postao je negativni rekorder u sezoni Premijer lige s 20 klubova, što je do sada bio Derbi sa 89 2007/08.

Premijer liga je u prve tri godine (1992-95) imala po 22 kluba, a svaki je igrao po 42 utakmice.

Tada je Svindon 1993/94. primio 100 golova, a Ipsvič 1994/95. 93.

Da li će Šefild junajted u preostala četiri kola da bude s najcrnjom odbranom i u 38 meča?

Biće gost Njukasla i Evertona, a dočekaće Notingem i Totenhem.