Tajfun – Crvena zvezda63:73

(21:20, 14:19, 14:18, 14:16)

Hala: Golovec. Gledalaca: 2.200. Sudije: Siniša Herceg, Tomislav Vovk, Ademir Zurapović.

Tajfun: Sebić S. 2, Sebić M. 5, Debelak, Držić 2, Čebular, Zimić 10, Bratož 16, Klark 4, Ponjavić 14, Drobnjak, Bolčina 7, Parker 3.

Crvena zvezda: Rebić 3 (4as), Tompson 2, Dangubić 4, Lazić 9, Simanić 2, Tejić, Simonović 4, Gudurić 11, Jović 14 (6as), Miler 7 (8sk), Cirbes 8, Štimac 9 (9sk).

Solidnu uvertiru pred početak Top 16 faze napravili su košarkaši Crvene zvezde na gostovanju slovenačkom Tajfunu. U prvom zvaničnom meču nakon rastanka sa Markusom Vilijamsom crveno-beli su znatno boljom igrom u drugom poluvremenu nadigrali slovenačkog šampiona, koji je u prvih 20 minuta želeo da demonstrira snagu tropskog ciklona pod čijim nazivom pokušava da opstane ove sezone u ABA ligi (73:63)

Čitavo prvo poluvreme Zvezda je koketirala sa rezultatom koji je često bio u minusu i koji je lako mogao da zaledi ambicije gostiju o prvom mestu u regionalnoj ligi na kraju regularne faze da kojim slučajem Stefan Jović u startu nije sprečio Tajfun da preraste u pravu oluju koja bi se osetila i na Malom Kalemegdanu. Kao maneken na podijumu, tako se srpski reprezentativac šetao kroz protivnički reket, neometano postižući poene iz prodora, kojima je svoje saigrače održavao u stanju neophodne budnosti. Domaćin je iz ekstra motivacije dolazio do poena koji su ilustrovali način na koji je prošle sezone došao do istorijske šampionske titule, posle koje su svi u regionu čuli za gradić Šentjur od nekih pet hiljada stanovnika.

U nastavku su viđeni obrisi Zvezdine defanzive kojom su zaustavljene evropske velesile poput Himkija i Reala u Pioniru. Jović je 12 poena iz prvog poluvremena oplemenio asistencijama, trudeći se da potrošnju energije ostavi daleko iznad crvene lampice, koja će se sigurno upaliti za koji dan na gostovanju istanbulskom Efesu. Lazić je trojkom zapalio pobednički fitilj koji se rasplamsao posle dva vezana zicera njega i Simonovića za osetnih osam poena prednosti (57:49). Trener Radonjić je nagoveštaj dvocifrene razlike pretvario u proširenu šansu Guduriću i Rebiću, a ovaj tandem još iz juniorskih dana u Zvezdi, povećani nivo adrenalina nadogradio je dobrim partijama. Rebićeve četiri asistencije i Gudurićevih 11 poena, uz tri trojke iz šest pokušaja, bili su deo pobedničkog mozaika u čijem je srednjišnjem delu zablistao Štimac izuzetnim energetskim doprinosom pretvorenim u čak osam ofanzivnih skokova. Zvezda je na vreme zaustavila sve prilaze košu, čime je rivala u drugom poluvremenu svela na svega 28 poena, ostavivši u drugi plan primetnu konfuziju u napadu koja se ogledala u čak 18 izgubljenih lopti protiv tima koji je ispod granice proseka za prilike u ABA ligi.