Juniorska košarkaška reprezentacija nije uspela da odbrani zlato, u finalu „orlići“ izgubili od Nemačke 1Foto: FIBA

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Nemačke rezultatom 93:83 (33:19, 18:26, 16:13, 26:25) u finalu Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina i tako propustila priliku da odbrani zlatnu medalju sa prethodnog šampionata Starog kontinenta u ovom uzrastu.

Ekipa koju predvodi trener Vule Avdalović je u 15. minutu bila u zaostatku od 20 poena (47:27), ali je imala nekoliko prilika da se vrati u meč i napravi preokret.

Već do poluvremena, zahvaljujući Drezgiću i Kostiću, uspeli su da uhvate rezultatski priključak 51:45.

Početkom nastavka Srbija je prišla je na dva poena minusa (57:55), ali je rival do kraja trećeg perioda povo stekao ubedljivu prednost (67:58).

U poslednjoj četvrtini Srbija je imala nekoliko šansi da dođe i do izjednačenja, međutim, Nemci su polovinom tog perioda iskoristili nekoliko grešaka protivnika u napadu, stigli do 13 poena prednosti (86:73) i rezultatski prelomili meč.