Kaboklo izveo Partizan do pobede protiv Cibone u Zagrebu 1Foto: ABA liga

U zanimljivoj utakmici 16. kola ABA lige Partizan je savladao Cibonu u Zagrebu sa 87:74 (20:25, 20:13, 21:13, 26:23).

Cibona se razmahala od početka utakmice, a trojkom Mustapića na tri minuta pre kraja prve četvrtine stekla je i 12 poena prednosti (21:9).

Partizan joj se primakao, a i u drugoj deonici je malo po malo topio njenu prednost do prvog vođstva s 31:29 Panterovim poenima.

Otpor domaćina slomljen je u drugom poluvremenu. Trojkom Kabokla i s još dva poena Anđušića crno-beli su odmakli na 45:38, a serijom 8:0 sredinom treće četvrtine i na 55:45.

U poslednju četvrtinu se ušlo s deset poena zalihe za goste (61:51).

Kaboklo izveo Partizan do pobede protiv Cibone u Zagrebu 2

Posle Anđušićeve trojke za 67:53 Partizan je bio bez poena više od tri minuta, a Cibona mu je serijom 10:0 prišla za petama (63:67).

I kad je Jaramaz prekinuo sušni period, bilo je to iz slobodnih bacanja, a budući da je fauliran u pokušaju da postigne trojku, imao je tri penala koje je i iskoristio (70:63).

Tek je Kaboklo posle četiri minuta poentirao iz igre (72:63). Crno-beli su na četiri i po minuta do kraja koliko-toliko prevazišli psihološku barijeru.

Kaboklo je kad se lomila sudbina meča postigao šest poena uzastopce (76:67) i još dva kasnije (80:69), a čini sva neizvesnost je otklonjena Trifunovićevom trojkom (83:72) na 80 sekundi do završetka.

Kaboklo je bio najefikasniji igrač meča s 18 poena. Anđušić je dao 17, pogađajući i on iz slobodnih bacanja ili trojke (3-5) kad je bilo najpotrebnije.

Crvena zvezda je na čelu sa 14-5. Sledi je Partizan s 12-4, a njega Budućnost i Cedevita Olimpija s 11-5.