Kad tehnologija “vidi” nevidljivo: Da li je VAR registrovao najmanji ofsajd do sada? (FOTO) 1Foto: EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Selte pobedili su Alaves (2:1) u prvom kolu španske Primere, a meč je obeležio ofsajd koji je dosuđen posle intervencije iz VAR sobe posle pogotka napadača domaćih Jaga Aspasa u 43. minutu.

Legendarni igrač kluba iz Viga postigao je gol za izjednačenje, ali je poništen iako se golim okom ne vidi da je jedan njegov saigrač bio u nedozvoljenoj situaciji.

Prethodno, u 6. minutu Aspas je dobio crveni karton, međutim, takođe posle intervencije iz VAR sobe, sudija je poništio svoju odluku i pokazao mu samo opomenu.

Glavnu ulogu u ovom meču 37-godišnji napadač potvrdio je u 83. minutu, kada je postigao pobedonosni gol za Alaves.