Karlos Alkaraz šampion Rolan Garosa 1Foto: EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

Španski teniser Karlos Alkaraz novi je šampion Rolan Garosa.

On je u velikom finalu savladao Aleksandra Zvereva sa 3:2 u setovima (6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2) za nešto malo manje od četiri i po sata igre.

To je njegov treći grend slem u karijeri, a prvi u Parizu.

Pre toga je slavio na US Openu 2022. i na Vimbldonu prošle godine.

Karlos Alkaraz je tako došao do grend slem titule i na zemljanoj podlozi.

Finale je bilo izuzetno kvalitetno, neizvesno i zanimljivo.

Zverev je pružio snažan otpor protivniku, vodio 2:1 u setovima, ali na kraju posustao.

Ključni brejk je momak iz Mursije napravio na početku petog seta kada je Zverev dva voleja poslao u mrežu i tako ljutom protivniku poklonio već dva viđena svoja poena, a onda je jednu lopticu izbacio daleko u aut i nakon toga nije mogao napravi ribrejk i vrati se u meč.

Alkraz je bio bolji u prvom setu i zasluženo je poveo sa 1:0.

Ipak, u drugom setu se „probudio“ Zverev, napravio je dupli brejk i rešio tu deonicu igre u svoju korist.

U trećem setu je prvi napravio brejk Alkaraz, poveo je sa 4:2 u gemovima, a potom i sa 5:2, a onda se nekako „raspao“, a Nemac se razgoropadio i u potpunosti preokrenuo rezultat, te taj set završio u svoju korist – 7:5.

U četvrtom setu se za sve pitao samo Španac koji je protivniku prepustio samo jedan gem, a u petom je Alkaraz posebio i u nekoj psihičkoj igri koju je igrao sa Zverevim i došao do titule o kojoj je od malena sanjao.