Kecmanović dominantnom partijom do četvrtog finala u karijeri 1foto: Starsrport/Serbia Open

Miomir Kecmanović plasirao se u finale turnira u Eštorilu. Srpski teniser bio je preubedljiv u polufinalu, savladavši Marka Čekinata sa 6:3, 6:1 u setovima.

Beograđanin je u Portugalu došao do četvrtog finala u kairjeri.

Prema partijama u Eštorilu, može se naslutiti da bi deo sezone koji se pretežno igra na šljaci, za srpskog tenisera mogao da bude berićetan.

Kecmanović je u dosadašnjoj karijeri tri puta bio u prilici da se bori za trofej.

Jednom je i osvojio takmičenje, u austrijskom Kicbilu, turniru koji se održava upravo na šljaci.

Kecmanović je Čekinata savladao za nešto više od sat vremena.

U prvom setu, rival je bio ravnopravan sve do 2:2 u gemovima.

Posle toga, gledaoci su mogli da uživaju u dominaciji srpskog tenisera.

U nastavku uopšte nije bilo niezvesnosti, naprotiv.

Dva brejka je Miomir napravio i u drugom delu meča, u kojem je bio još ubedljiviji i sigurniji.

Plasmanom u finale, Kecmanović je obezbedio napredak od šest mesta na ATP listi, pa će od ponedeljka biti najmanje 34. igrač planete, a ako osvoji turnir biće na poziciji 32.

Njegov najbolji rejting u karijeri je 27. mesto.