Kecmanović preko Čilića do trećeg kola Indijan Velsa 1Foto: EPA-EFE/JASON O'BRIEN

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se večeras u treće kolo Indijan Velsa, nakon što je pobedio Hrvata Marina Čilića sa 2:1 po setovima 6:7, 6:3, 7:6.

Kecmanović, trenutno 61. igrač sveta, pobedio je 24. tenisera na ATP listi, nakon dva sata i 55 minuta igre.

Prvi set je odlučen u taj-brejku, nakon što je vidjen po jedan brejk sa obe strane. U taj-brejku Čilić je bio sigurniji na servisu i sa 9:7 stigao do prvog seta.

U drugom setu Kecmanović je odlučujući brejk napravio u drugom gemu, i do kraja seta uspeo da sačuva prednost ne dozvolivši protivniku da mu oduzme servis.

U odlučujućem setu igrači su uspeli da sačuvaju svoj servis i pobednik se odlučivao u taj-brejku. Čilić je poveo sa 6:5 i imao servis za pobedu, ali je Kecmanović uspeo da spasi meč loptu, i sa tri vezana poena stigne do pobede od 8:6 i plasira se u treće kolo turnira.

U trećem kolu, Kecmanović će igrati sa boljim iz duela Holanđanina Botika Van De Zandšlupa i Kanađanina Feliksa Ože Alijasima.