Keln okrenuo Borusiju, prvi poraz Uniona 1Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Lider Bundeslige Union Berlin pretrpeo je prvi poraz u šampionatu, pošto je u meču osmog kola poražen od Ajntrahta u Frankfurtu 2:0, piše Sport Klub.

Poraz je pretrpela i Borusija iz Dortmunda u Kelnu 3:2.

Odlična uvertira Kelna pred duel u Ligi Konferencije protiv Partizana. Jarčevi su na terenu, na kojem će dočekati izabranike Gordana Petrića, savladali Borusiju iz Dortmunda 3:2, i to posle preokreta.

Poveli su gosti u 31. minutu. Brant je iskoristio asistenciju Belingema. To je bio i jedini gol u prvih 45 minuta. U nastavku brzopotezan udarac Kelna. Prvo je u 53. minutu Kainc izjednačio, a isti igrač je samo tri minuta kasnije bio u ulozi asistenta Tigersu za preokret.

U 71. minutu Dejan Ljubičić povećava prednost na 3:1. Do kraja ipak drama. Posle autogola Šmica u 78. minutu Borusija je smanjila na 3:2. Ali to je bilo sve od Milionera koji su propustili priliku da se nađu na prvom mestu.

Tu priliku pružio im je Union Berlin, koji je u Frankfurtu pretrpeo prvi poraz ove sezone. Slavio je Ajntraht 2:0 golovima Gecea i Lindstroma.

U ostalim mečevima Frajburg je pobedio Majnc 2:1, RB Lajpcig Bohum 4:0, dok je Volfsburg savladao Štutgart 3:2.