Košarkaši Partizana izgubili od Baskonije u prvom kolu Evrolige 1Foto: EPA-EFE/ADRIAN RUIZ HIERRO

Košarkaši Partizana izgubili su u gostima od Baskonije rezultatom 88:82 u prvom kolu nove sezone Evrolige.

Crno-beli su bili u vođstvu tokom gotovo cele utakmice, početkom treće četvrtine i devet poena prednosti, ali su opet, kao po tradiciji, izgubili u neizvesnom finišu u Vitoriji.

Ekipa Željka Obradovića odigrala je odlično prvo poluvreme pre svega u odbrani, ali solidno i u napadu.

Početkom treće četvrtine crno-beli su poveli devet poena prednosti i kad su imali šansu da možda i prelome meč domaći su uzvratili serijom 7-0 i vratili se u meč.

Iako je do kraja Partizan mogao da dođe do pobede, bilo je očigledno da je Baskonija stekla samopouzdanje, da bi od polovine poslednje četvrtine bilo sve jasnije da bodovi ostaju u Vitoriji.

Partizan sledeću utakmicu u Evroligi igra u četvrtak 10. oktobra protiv Reala u Madridu (20.45).