Košarkaši Zvezde izgubili u Splitu, drugi poraz crveno-belih u tri kola 1Foto; ABA/Split/Renato Pezzi

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su neočekivani poraz od Splita rezultatom 85:78 u utakmici 3. kola ABA lige.

Ekipa Janisa Sferopulosa je doživela poraz i na premijeri u Dubajiu, tako da ekip sa Malog Kalemegdana gotovo i da nema pravo na kiks u preostalom delu šampionata ukoliko želi prvu poziciju posle ligaškog dela.

Bila je ovo prva pobeda Splita protiv beogradskog tima u ABA ligi, poslednji put domaćima je to pošlo za rukom sada već davne 2012. godine.

Očekivano, ekipa Slavena Rimca žestoko se borila protiv šampiona, imala je snage da bude u egalu u prvom poluvremenu, držala se još polovinu treće četvrtine, ali kad su proradili Ognjen Dobrić i Jago Dos Santos, činilo se da će Crvena zvezda do pobede, posebno kad je povela sa 58:50.

Ipak, Splićani su uspeli da preokrenu i da u finišu sa trojkama Tišme i Jordana donesu odlučujuću prednost.

Naredni meč u ABA ligi Crvena zvezda protiv Igokee u Beogradu u subotu 12. oktobra (18.00).