Kup Italije: Peta šansa Atalante da osvoji prvi trofej posle 1963. 1Foto: EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

U finalu 77. italijanskog fudbalskog kupa na Olimpijskom stadionu u Rimu 15. maja igraće Atalanta i Juventus.

Atalanta je u revanšu polufinala savladala s 4:1 Fiorentinu, trostrukog uzastopnog polufinalistu, lanjskog finalistu, koja je pred svojom publikom bila pobedila s 1:0.

U Bergamu su golove za domaćina dali Holanđanin Kopmejners u 8. minutu, italijanski napadač Skamaka „makazicama“ u 75. i Nigerijac Lukman i Hrvat Pašalić, rezervisti koji su protivnika dotukli u nadoknadi vremena.

Strelac za goste bio je Argentinac Martinez Kuarta u 68. minutu.

Tim iz Firence je smogao snage da izjednači iako je od 53. minuta bio oslabljen. Crveni karton je dobio Milenković, koji je oborio suparničkog igrača kao poslednji u svojoj odbrani.

Atalanta je jedini put trijumfovala u kupu 1963. Posle toga je još četiri puta bila bezuspešni finalista, a prethodno pre tri godine upravo protiv Juventua (2:1).

Prvi je tim posle 2015. koji je ušao u finale i uprkos porazu u prvoj utakmici polufinala.

Juventu je na megdan s Lacijom u Rimu došao s pobedom od 2:0 iz Torina.

Nebeskoplavi su mu istopili zalihu golovima Argentinca Kasteljanosa u 12. i 48. minutu.

Presudni pogodak je u 83. minutu postigao gostujući napadač Poljak Milik, koji je dva minuta ranije ušao u igru umesto Dušana Vlahovića.