Lajović u drugom kolu US opena 1Dušan Lajović Foto: EPA-EFE/LARRY W. SMITH

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo US Opena pošto je za dva sata i 33 minuta savladao Benou Pera 3:1 (6:3, 7:5, 2:6, 6:4).

U prvom setu Lajović je spasao brejk loptu u petom gemu, da bi u šestom napravio brejk i to sa nulom, potom rutinski priveo set kraju.

Već na stratu drugog seta Lajovićje oduzeo servis protivniku, ali ga je ovaj odmah vratio.

I to se još jednom ponovilo. Ipak, pri rezultatu 5:5 srpski teniser pravi novi brejk i sigurnim servisom dolazi do 2:0 u setovima.

Francuzu je to teško palo, pa je počeo da se svađa sa publikom, a reketom je udarao u suncobran.

Kao da je to pražnjenje pomoglo Peru koji u trećem setu pravi čak tri brejka, a gubi samo jedan svoj servis i ubedljivo se vraća u meč.

U četvrtom setu je bilo izuzetno tvrdo u svakom gemu, Lajović je ipak u sedmoj igri iskoristio petu brejk loptu, i do kraja rutinski odservirao.

Naredni protivnik biće mu Nemac Piter Gojovčik koji je posle velike borbe savladao Iga Ambera iz Francuske posle pet odigranih setova – 1:6, 6:1, 6:2, 5:7, 6:4