Lak trijumf Đokovića za plasman u četvrtfinale Rolan Garosa 1foto EPA-EFE/YOAN VALAT

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa nakon pobede nad Huanom Pablom Variljasom maksimalnim rezultatom – 6:3, 6:2, 6:2.

Srpskom asu je trebalo nešto malo manje od dva sata da savlada 94. tenisera na svetu i zakaže duela sa Karenom Hačanovim.

Ovo je Novakovo rekordno 17. četvrtfinale na Rolan Garosu, a do njega je došao bez izgubljenog seta u prvoj nedelji ovogodišnjeg turnira.

Sjajno je Đoković ušao u ovaj susret u kom je brzo poveo sa 4:0.

Odlično je servirao, a u napadu je bio perfektan, pa Variljas nije imao rešenja za raspoloženog protivnika.

Peruanac se „probudio“ na kraju seta, vratio i jedan brejk, bio nadomak da to uradi i još jedno, ali nije uspeo, pa je Đoković poveo u setovima sa 1:0.

Đoković je na startu drugog seta napravio brejk i poveo sa 2:0.

Ubrzo je još jednom oduzeo servis protivniku pa je na semaforu stajalo 4:1.

Nedugo zatim je i drugu deonicu meča rešio u svoju korist – 6:2.

Treći set je Đoković rutinski rešio u svoju korist.

U poslednjem setu na meču napravio je dva brejka i nakon 116 minuta igre došao do nove pobede na Rolan Garosu.